Karjeras diena Viļakas robežsardzē.

     

Pirmdien, 17. februārī, kad Latviju pārstaigāja lielās vēja brāzmas, J. Endzelīna Kauguru pamatskolas 8. un 9. klases skolēni projekta” Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” devās uz Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldi. 

 Skolēniem bija iespēja iepazīties ar robežsardzes darbu un ikdienu, ar mērķi saprast profesiju – “robežsargs”. Viļakas robežsardzei ir pienākums sargāt ne tikai Latvijas-Krievijas robežu, bet arī robežu ar Eiropas Savienību.

     Pirmā apstāšanās vieta bija Balvu novada muzejs, kurā apskatījām tikko atklāto izstādi “Austrumu robežu sargājot”, kura veltīta Valsts robežsardzes 100. gadadienai.    Mūs sagaidīt ieradās Viļakas robežkontroles un imigrācijas dienesta galvenā inspektore Laima Timmermane, lai pavadītu līdz Viļakas robežsardzes pārvaldei.

      L. Timmermane iepazīstināja ar robežsardzes darbu, tā specifiku, uzklausīja un atbildēja uz skolēnu jautājumiem.

    Vērojām instruktoru darbu ar dienesta suņiem – paklausības skolu, robežpārkāpēju aizturēšanu, aizliegto un sprāgstvielu atrašanu. Robežsardzes komandieris E. Zeļenovskis pastāstīja, ka ļoti daudzos gadījumos aizliegtās vielas spēj atrast tikai suns.

      Vislielāko sajūsmu bērniem radīja iespēja apskatīt un izmēģināt robežsargu tehniku, kā arī iejusties robežsargu lomā, izmēģinot gan novērošanas ierīces, gan skaņas un gaismas signālus automašīnās, kā arī pārvietojoties ar kvadraciklu, kurš ir saņemts, kā dāvana no ASV.

     Mājupceļā piestājām pie  Latvijas armijas karavīru piemiņas vietas Litenes kapos.

     Paldies par šo lielisko iespēju pabūt Viļakā Latvijas Republikas robežsardzes virsniecei Sņežannai Pētersonei!

 

J.Endzelīna Kauguru pamatskolas vēstures skolotājas

Ineses Ločmeles teksts un foto