Lasīšana ar suni

12. aprīļa pusdienlaikā Kauguru pagasta bibliotēkas mazajiem lasītājiem  sejās rotājās smaids, acīs dzirkstīja prieks. Kā nu ne! Lielisks pasākums - tikšanās ar  četrkājaino draugu Niku un Valmieras integrētās bibliotēkas vecāko bibliotekāri un kanisterapijas brīvprātīgo Līgu Bujani. Nika ir ņūfaundlenda suņu šķirne, kas pazīstama ar savu mierīgo un paklausīgo dabu un spēku. Šī šķirne ir pazīstama kā “ maigais milzis”, tie ir brīnišķīgi draugi bērniem un ideāli kompanjoni  terapijas pasaulē.

 


Kanisterapija jeb suņu asistēta terapija, kuras uzdevums ir uzlabot cilvēka labsajūtu , spējas un veselību. Suns darbojas kā motivators un galvenais komunikācijas objekts. Četrkājainais draugs nenosodīs, nekritizēs, neteiks neko pretī.


Nodarbība sākās ar kārumu došanu, Niksons paņēma kārumu no katras bērnu bļodiņas, un tad Nika ir gatava klausīties, kā sākumskolas bērni lasa. Lasot, suni varēja pabužināt, sēdēt tam blakus vai pat gulēt. Arī pārējiem dalībniekiem bija jāklausās lasītais fragments un jānosaka, no kura literārā darba tas ir. Bērnu acīs varēja vērot laimes un miera sajūtas.
Paldies Kauguru bibliotekārei Daigai Miglavai  par jauko iespēju satikties ar Niksonu un L.Bujani!  Ķepu ķepā,
                                         Roku rokā,
                                         Lasām kopā!

 


                             Direktores vietniece izglītības jomā Aija Dubova