Simjūda tirgus

Katra oktobra otrajā sestdienā Valmieras rātslaukumā pilsētas viesi tiek aicināti uz pamatīgu andeli- tradicionālo Simjūda gadatirgu, kas vēsturiski ir pēdējais lielais tirgus pirms ziemas.

Arī mums rudens tirgošanās ir skolas tradīcija. 13. oktobra rītā skolas zālē valdīja patīkams pirkšanas un pārdošanas drudzis. Preču klāsts bija dažāds: kūkas, augļi, rotas lietas, ievārījums, sula un citas preces. Vislielākā dažādība bija konditorijas izstrādājumos- pīrādziņi, kēksiņi, vafeles, siera kūkas, cepumi. Visi šie našķi bija paredzēti dažādām garšas kārpiņām. Pēc tirgošanās pārdevējiem nu tik sākās lielā rēķināšana, cik ietirgots, cik izdots. Savukārt, pircēji tik mielojās un slavēja tirdziņa organizatorus. Vai tās nebija visīstākās lietpratības?

A.Dubova