III pasaules diktāts latviešu valodā

Jau trešo gadu pēc kārtas notiek pasaules diktāta diena. Arī mūsu skolā atbilstoši savam vecuma posmam diktātu 9.oktobrī rakstīja ikviens skolēns, bet diktāta lasījumu izbaudīja 10 dažādi pedagogi.

Diktāts, ko var rakstīt ieinteresēti ļaudis ne tikai Latvijā, bet arī visā plašajā pasaulē, jau trešo gadu ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, lai dotu iespēju ikvienam novērtēt savas zināšanas pareizrakstībā un interpunkcijā.

Šogad Vidzemes augstskolā 23 cilvēki rakstīja rakstnieka Nila Saksa nelielo stāstiņu ap trīssimt vārdiem. Pagājušajā gadā diktātu rakstīja 789, un tikai divi cilvēki no Latvijas uzrakstīja bez kļūdām. Taču lielākā daļa rakstītāju atzīst: “Tā ir jauka iespēja pārbaudīt sevi.”

Prieks, ka arī mūsu skolā ir skolēni, kuri raksta precīzi bez kļūdām, piemēram, Dāvids Liepiņš, Loreta Andrupe, Adrians Salmiņš, Elīze Sapožņikova, Daniels Lāns, Ruslana Maksimova, Annija Eglīte, Līva Cine, Paula Lippe, Elīza Tūtina, Elīna Ozola, Laura Gasparova, Toms Ozols, Lauris Lācis.

Izbaudīsim pareizu rakstu valodu, jo galu galā latviešu valoda ir mūsu valsts pamats.

Aija Dubova