Karjeras nodarbības TehnoBusā

     TehnoBuss ir mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācijas (MASOC) īstenots projekts, ar mērķi atraktīvā veidā veicināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm, īpaši par mašīnbūves un metālapstrādes specialitātēm.

 

Tajā saprotamā un praktiskā veidā var iepazīties ar inženierzinātņu pielietojumu mūsdienu tehnoloģijās un ražošanas procesos. 14.novembrī nodarbības TehnoBusā apmeklēja 5. – 9.klašu skolēni, bet 1.-4.klašu skolēni guva nelielu priekšstatu vizuālā veidā izstaigājot moderno Tehnobusu.

     Nodarbība bija saistoša un pagāja nemanot. Skolēni redzēja, kā detaļas gatavo 3D printeris un uzzināja, kā sadzīvē radoši izmantot tā iespējas, skatījāmies, kā darbojās pneimatiskās un citas ierīces, dažiem zēniem bija pat iespēja iemēģināt roku metināšanā. Pēc nodarbībām apkopojām aizpildīto anketu rezultātus un secinājām, ka vairāki skolēni vēlas saistīt savu karjeru ar tehniskajām profesijām.

                                                                               Dzintra Sijāte, fizikas skolotāja