Par tirdziņu

Simjūda tirgus jau viduslaikos tika organizēts un svinēts Valmierā Sv.Sīmaņa baznīcas un Valmieras muzeja teritorijā. Cik jauki, ka šī tradīcija ir saglabāta vēl šobaltdien. 14.oktobrī skolas sporta zālē arī norisinājās Simjūda tirdziņš, kurš pulcēja gan tirgotājus, gan pircējus. Tirgotājiem par vietu nebija jāmaksā , tāpēc laikam viņu bija tik daudz, ka galdus nācās nest pat no 2 klasēm (plānots bija no vienas).

Skolēni ne tikai tirgojās ar pašražotu preci, bet bija padomājuši arī par noformējumu un cenu zīmēm. Tas ļoti priecēja. Nopirkt varēja augļus, kūkas, Popcornu, pīrāgus, kā arī iegādāties rotas lietas vai citus priekšmetus. Bija iespēja piedalīties pat loterijā, kuru ļoti interesanti bija izdomājis Jēkabs Pikšēns no 6.klases. Un vēl..... pirmo reizi pie mums bija ieradušās hennas gleznotājas Samanta Līga Anšmite un Monta Lučko.

Pavisam šogad tirgojās 39 skolēni. Paldies visiem vecākiem, kuri atbalstīja savus bērnus, gan sagatavojot viņus tirgum, gan palīdzot tirgoties!!! Tiksimies nākošgad!

Foto: Inese Ločmele, Līga Gecko

Teksts: Līga Gecko